Accoya, nejstabilnější dřevěná terasa

Dřevo Accoya® pochází z trvale udržitelných zdrojů.

kalkulator

 Výsledkem chemické modifikace /acetylace dřeviny borovice Radiata Pine, společností Titan Wood Limited se sídlem v Dallasu, podařilo vyvinout patentovaný produkt  Accoya®, který svými vlastnostmi a rozměrovou stálostí dokonce převyšuje i nejlepší tropické dřeviny jako je třeba Teak.

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena za nákup nad 15 m2 !

Jednostranné jemné rýhovány.

Rozměr prkno tl x š x d:  25×190×4200 / 4800 mm.

Rozměr hranol tl x š x d: 38×72×4200 mm. 

Každá várka je analyzována a dřevo Accoya®  vždy dodržuje požadavky na odolnost třídy 1 a třídy 1–4 v souladu s EN 350–1 a EN 335–1. 

Aktualizováno  7. 07. 2021accoya-nahled

Prkno Accoya: 

Pohledově hladký povrch

Cena:  3 347 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2 

Cena:  3 116 Kč/m2

 Nejvyšší možná odolnost proti dřevokazným škůdcům houbám a plísním třídy 1 – u dřeva Accoya výrobce garantuje životnost až 50 let na vzduchu a 25 let při kontaktu se zemí nebo sladkou vodou (záruka se vztahuje jen na kompletní systém složený z originálních dílů. Nevztahuje se na povrchovou úpravu)

accoya-hranol-nahled

Podkladový hranol Accoya:

Cena:  242  Kč/bm

Mimořádná rozměrová stálost – profily Accoya se nekroutí, zůstávají rovné a stabilní po celou dobu životnosti terasy. Montáž lze provést na skryté spoje (klipy) s dilatační spárou 5 mm, pohledová nášlapná plocha zůstává hladká, netvoří se třísky a nezatéká voda v místě tradičně používaných nerezových vrutů. Vhodný materiál pro chůzi naboso pro dokonalé zpracování a výborné tepelně izolační vlastnosti přírodního dřeva.

Olejová povrchová úprava: pokud není vyloženě požadavek na zachování určitého barevného odstínu, tak z technického hlediska acetylované dřevo Accoya® povrchovou úpravu nevyžaduje, po čase dřevo získá šedo-stříbrný odstín.  V kalkulátoru teras povrchová úprava je započítaná a montáž na klipy! 

Barva této dřeviny po montáži terasy je zpočátku lehce nažloutla až bíla, s různými prolínajícími odstíny jednotlivých palubek. Dřevina vlivem UV záření mění na vzduchu barvu do šedo-stříbrné.

Doba zešednutí je závislá na způsobu ošetřování, umístění terasy, vystavení dešti, sněhu v zimně a dalším povětrnostním vlivům. U Accoya, stejně jak i u jiných dřevin, je nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!! 

 

Zaslat dotaz nebo poptávku

např. foto z místa realizace
či náčrtek jak si představujete realizaci

Serhíj Paškévyč - kontaktujte mne | Výměna odkazů | RS2 | Admin