Bangkirai Yellow Balau - exotické dřevo na vaši terasu

kalkulator     Exotická dřevěná terasa Bangkirai Yellow Balau

<<návrat na TERASY

Palubky se dováži v rozměrech: 25×145×2130–4890 mm. Hmotnost cca, 850–1200 kg/m3. Sražený fáze na podélných stranách palubek. jemná hrubá drážka, pochozí strana doporučuje se jemná drážka. Terasové dřevo vzduchosuché s vlhkostí cca, 20 – 25%. Bangkirai nepatří do kategorie stabilních dřevin, tudíž montáž lze provádět pouze na vruty ze shora. Vhodné vruty, nekorodující pevnostní z martenzitické ocele, vůbec nevhodné celo-nerezové. V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena za nákup nad 15 m2.

bangkirai-jemna-nahled

 Cena:  1 876 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2   1 782 Kč/m2

 Bangkirai Balau, (Shorea laevis) nebo taky je tato dřevina známa i pod jiným názvem, Yellow Balau. Do Čech se dováži z vice zemi tropického pásma jako: Indie, Pákistán, Srí lanka, Barma, Thajsko, Malajsie, Indonésie. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až lehce nazelenalý vzhled, často ale ztmavne na slunci v olivově hnědou. Občas na některých palubkách objevuje světlejší běl, který neodmyslitelně patří k Bangkirai. Dřevo má vysokou odolnost proti plísni mechu a hmyzu, je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze a vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech, použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji! 

Bangkirai Balau lze nechat bez povrchové úpravy, zůstane terasa bez větší újmy, avšak její barva se časem mění na stříbrnošedou. V případě, že budete si přát v budoucnu terasu ošetřit olejem, tak pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem.

 Ukázka realizace terasy: Bangkirai Balau 

   ter-bang-mlek-01-nahledter-bang-mlek-02-nahledter-bang-mlek-03-nahled ter-bang-mlek-04-nahled

 

 

 

ter-bang-mlek-05-nahled

ter-bang-mlek-06-nahledter-bang-mlek-07-nahled ter-bang-mlek-08-nahled

 

 

 

 

Zaslat dotaz nebo poptávku

např. foto z místa realizace
či náčrtek jak si představujete realizaci

<<návrat na ÚVOD

Serhíj Paškévyč - kontaktujte mne | Výměna odkazů | RS2 | Admin