Borovice stepní - tlakově impregnovaná, hnědá Bochemit a zelená Wolmanit, dřevo na vaši terasu

kalkulator  Borovice na terasu je ideálním řešením spíš pod zastřešené pergoly či balkony. 

Borovicové dřevo na rozdíl od Smrkového dřeva (Smrk pro terasy nevhodný materiál) obsahuje velké množství pryskyřice, která je přírodní ochranou tohoto dřeva zevnitř a tak prodlužuje jeho trvanlivost. Samozřejmě ve srovnání s exotickými materiály nebo tepelně upravenou THERMO borovici. Borovice je kvalitativně a trvanlivosti podstatně nižší materiál za exotiku, k tomu jako každý jehličnan Borovice hojně práská a třískuje proto nabádám k opatrnosti pří chůzi na boso po terase, obzvlášť u malých dětí, z důvodu právě již zmiňovaného třískování jehličnanu.

Částečně lze zabránit třískování kvalitní povrchovou úpravou, terasovým olejem, ideálně s UV filtrem. 

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena za nákup nad 15 m2!

borovice-stepni-nahled


Borovice stepní 26 bez impregnace

Borovice stepní Cena:  719 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2  Cena:  687 Kč/m2

Rozměry: 26×146 mm, JEMNÁ DRÁŽKA v délkách 4000 – 5000 mm, na poptaní, oboustranně jemně drážkovaný, bez tlakové impregnace, dodává se v balení po 5 ks.


 

borovice-stepni-hneda-nahled

Borovice stepní 27, tlaková impregnace hnědá Bochemit 

Borovice stepní Cena:  671 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2  Cena:  634 Kč/m2

Rozměry: 27×143 mm, v délkách 4000–5000 mm, na poptaní, oboustranně jemně drážkovaný, terasová prkna s tlakovou impregnací Bochemit barva hnědá , dodává se v balení po 5 ks. Hmotnost cca: 500 kg/m3.


 

borovice-hladka-bochemit-nahled

Borovice stepní 24, tlaková impregnace hnědá Bochemit 

Borovice stepní Cena:  550 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2  Cena:  521 Kč/m2

Rozměry: 24×120 mm, v délkách 4000– 5000 mm, Oboustranně hladké. Sušené na ca. 16–18% terasová prkna s tlakovou impregnací Bochemit barva hnědá. Dodáváno v kvalitě A / B, dle ČSN 492110. Hmotnost cca: 500 kg/m3.


 

borovice-stepni-zelena-nahledBorovice stepní 26, tlaková impregnace zelená Wolmanit 

Borovice stepní, Cena:  630 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2  Cena:  595 Kč/m2

Rozměry: 26×146 mm, v délkách 4000–5000 mm, na poptaní. Oboustranně jemně drážkovaný, bez tlakové impregnace, dodává se v balení po 5 ks. Hmotnost cca: 450 kg/m3. U terasového dřeva s tlakově impregnované borovice Wolmanit se na povrchu vyskytují zelenavé výkvěty. Jedná se o vyroněnou pryskyřici během tlakové impregnace, která se smíchala s impregnační látkou. Tyto světle zelené výkvěty soli časem zvětrají. 


Borovice stepní – dřevo na terasy. Tato terasa je cenově výhodná, opticky rustikální. Je určená pro zákazníky, kteří nechtějí investovat do terasy větší finanční částku a líbí se jim přírodní krása dřeva s nedostatky, které borovicové dřevo v sobě má.

Dřevo borovice na terasy je bělové dřevo, nažloutlé nebo načervenale bílé, jádrové dřevo až načervenale žluté, postupně tmavne až na hnědočervenou barvu. Nutno povrchově ošetřit aby byla zachována dlouhodobá ochrana dřeva.

V borovici je typická výrazná tvorba suků, přičemž suky jsou větší než u smrku.  Suky jsou buď černé tužkové srostlé, částečně srostlé nebo ojediněle vypadlé. Taky je potřeba zmínit o pryskyřice, která může při silném slunečním ohřátí ze dřeva vytékat na povrch. 

Borovice nepatří do kategorie stabilních dřevin, tudíž montáž lze provádět pouze na vruty ze shora. Vhodné vruty, nekorodující pevnostní z martenzitické ocele, vůbec nevhodné celo-nerezové.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!! 

Terasa u bazénu, materiál Borovice stepní 26×146 mm, olejová povrchová úprava. 

obklad-bazenu-borovice-stepni-1-nahled obklad-bazenu-borovice-stepni-2-nahled obklad-bazenu-borovice-stepni-3-nahled obklad-bazenu-borovice-stepni-4-nahled
obklad-bazenu-borovice-stepni-5-nahled obklad-bazenu-borovice-stepni-6-nahled obklad-bazenu-borovice-stepni-7-nahled

 

Terasa z Borovice na balkoně, impregnace hnědá Bochemit

terasa-borovice-stepni-1-nahled terasa-borovice-stepni-2-nahled terasa-borovice-stepni-3-nahled terasa-borovice-stepni-4-nahled terasa-borovice-stepni-5-nahled
terasa-borovice-stepni-6-nahled terasa-borovice-stepni-7-nahled terasa-borovice-stepni-8-nahled terasa-borovice-stepni-9-nahled terasa-borovice-stepni-10-nahled
terasa-borovice-stepni-12-nahled terasa-borovice-stepni-12-nahled terasa-borovice-stepni-13-nahled terasa-borovice-stepni-14-nahled terasa-borovice-stepni-15-nahled

Zaslat dotaz nebo poptávku

např. foto z místa realizace
či náčrtek jak si představujete realizaci

 

Serhíj Paškévyč - kontaktujte mne | Výměna odkazů | RS2 | Admin