Bukit Real Deck - dřevo na vaši terasu

kalkulator    Exotická dřevěná terasa Bukit Real Deck

Bukit je dřevo na terasy, patřící do kategorie Dark Red Meranti.

Jedná se o dřevinu označovanou jako light Hardwood, což znamená, lehké ale zároveň tvrdé dřevo s hmotnosti cca, 550–850 kg/m3. Sražený fáze na podélných stranách palubek pouze u tl, 28 mm. 

Uměle sušený na 16–18% to zajišťuje omezenější  deformace dřeva. Montáž lze provádět pouze na vruty ze shora. V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena pro tloušťky 28 mm, za nákup nad 15 m2.

 


bukit-nahledBukit 28 mm,  Cena: 1 924 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2   Cena: 1 818 Kč/m2

Dřevo na terasy s perem a drážkou na příčné straně. Rozměry: 28×145×1830–2135–2440–2745–3050–3355–3660 mm. Pochozí strana se doporučuje hrubá drážka. Zámek na příčné straně pero/drážka, umožňuje úsporu na prořezu materiálu pří realizací, a tím celkově šetři výdaje. 


 

bukit-real-deck-nahledBukit REAL DECK 19 mm,  Cena: 0 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2   Cena: 0 Kč/m2

Rozměry: 18×140 mm, a délky palubek: 1,8 – 4,8 m, + po 30 cm. 

19 mm, Ukončen prodej


 Do Čech Bukit a Bukit REAL DECK se dováži ze zemi tropického pásma Malajsie.

Jádrové dřevo má v čerstvém stavu barevnost dřeviny od tmavočervené až po světlečervené barvy. Díky této barevnosti  dřevina Bukit obzvlášť u žen je hodnocena jako jedna z nejhezčích. Občas na některých palubkách objevuje světlejší běl, který neodmyslitelně patří k Bukitu. Dřevo má vysokou odolnost proti plísni mechu a hmyzu, i když není tak tvrdé jako Garapa nebo Cumaru, a má dlouhou životnost díky obsaženým látkám ve dřevě. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze a vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Volné přírodní látky, které se vyplavuji na povrch, Bukit neobsahuje tak velké množství, jako třeba Merbau, nebo v menší míře Bangkirai, ale i tak se musí dbát na umístěné terasy u bazénu či balkonech.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému železnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji! 

Bukit a Bukit REAL DECK, lze nechat bez povrchové úpravy, zůstane terasa bez větší újmy, avšak její barva se časem mění na stříbrnošedou. V případě, že budete si přát v budoucnu terasu ošetřit olejem, tak pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem.

 Ukázka realizace terasy: Bukit na vruty

bukit-terasa-1-nahledbukit-terasa-2-nahled bukit-terasa-3-nahled

bukit-terasa-4-nahled

bukit-terasa-5-nahledbukit-terasa-6-nahled

 

 

 

 

Zaslat dotaz nebo poptávku

např. foto z místa realizace
či náčrtek jak si představujete realizaci

Serhíj Paškévyč - kontaktujte mne | Výměna odkazů | RS2 | Admin