IPE - dřevo na vaši terasu

kalkulator     Exotická dřevěná terasa IPE

 

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena za nákup nad 15 m2!

ipe-nahled IPEDélka: 1835 – 4880 mm, Cena  2 965 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2    Cena  2 816 Kč/m

 

Rozměr: 21×145 ×1835–4880 mm, Hmotnost cca, 1000–1300 kg/m3.  Jemně sražený fáze na podélných stranách prken.

Pochozí hladký povrch. Díky hustotě vláken a vysokému množství ve dřevě obsažených látek, tato dřevina spadá do kategorie stabilních materiálu a je zde možnost montáže na neviditelný spoj, klipy. 

Ipe s botanickým názvem Tabebuia spp, pocházející s Jižní a Střední Ameriky, patří mezi nejkvalitnější a nejtrvalejší dřeviny na světě, se škálou barev od světle až tmavě čokoládově hnědé až po olivově světlo-hnědou barvu. Taky Ipe je velmi odolné proti hmyzu a plísním, hnilobě a mnoha druhům kyselin. Ipe rovněž patří mezí obtížně zápalné dřeviny. Ovšem nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji! 

Ipe lze nechat bez povrchové úpravy, zůstane terasa bez újmy, avšak její barva se časem mění z čokoládově žlutohnědé na stříbrnošedou. Ipe má vysoký obsah olejnatých látek, které zamezují dostatečnému přilnutí dokonce i mastným voskovým olejům. Je proto bezpodmínečně nutné ponechat dřevo po pokládce tzn. před první úpravou zvětrat po dobu přibližně 6 týdnů. Po této době a pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem. Volné přírodní látky, které se vyplavuji na povrch, Ipe neobsahuje tak velké množství, jako třeba Merbau, nebo v menší míře Bangkirai, proto lze bez obav montovat u světlo nabarvených fasád domu.

 Ukázka realizace terasy: Ipe.

   ipe-drevo-na-terasu-exotika-1-nahledipe-drevo-na-terasu-exotika-2-nahled ipe-drevo-na-terasu-exotika-3-nahled ipe-drevo-na-terasu-exotika-4-nahled

 

 

 

ipe-drevo-na-terasu-exotika-5-nahled

ipe-drevo-na-terasu-exotika-6-nahledipe-drevo-na-terasu-exotika-7-nahled ipe-drevo-na-terasu-exotika-8-nahled

 

 

 

 

Zaslat dotaz nebo poptávku

např. foto z místa realizace
či náčrtek jak si představujete realizaci

Serhíj Paškévyč - kontaktujte mne | Výměna odkazů | RS2 | Admin