Teak javský - dřevo na vaši terasu

kalkulator   Exotická dřevěná terasa Teak 

rozměr: 20×120 mm, v délkách 800–2200 mm, po + 10 cm. Hmotnost 610 – 690 kg/m3. Balení po 4ks (prodej na celá balení, mix různých délek) V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena za nákup nad 15 m2 !

Cena 3 725 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2 Cena 3 397 Kč/m2

  Velmi pěkná kvalita, hladký povrch, provedení v lamelách 4-stranně hoblovaných s perem a drážkou na příčné straně a s jemně sraženými fázemi na podélných stranách. Teakové dřevo je uměle sušené na cca, 16–18% a díky tomu je zde možnost montáže okrem vrutu ze shora, taky na neviditelný spoj, klipy. Zámek na příčné straně pero/drážka, umožňuje úsporu na prořezu materiálu pří realizací, a tím celkově šetři výdaje. 

Tato listnatá dřevina z čeledi železníkovitých, dorůstá výšky 9 až 11 metru, s kmenem o průměru 1–1,5 m. Pochází ze souostroví Indonésie, a přesně jak napovídá svým názvem, z ostrova Jáva. Teak Jávský na rozdíl od Barmského Teaku okrem nižší ceny, taky má živější strukturu, širší škálu barevnosti, úzké světle žlutohnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo. Na vzduchu a působením UV záření, tmavne na středně nebo tmavě hnědé. Ideální dřevina na terasu s dlouhou životností. A když se teakové dřevo ponechá bez ošetření, zůstane terasa bez újmy, avšak její barva se časem mění ze žlutohnědé na stříbrnošedou. Teakové dřevo má vysoký obsah olejnatých látek, které zamezují dostatečnému přilnutí dokonce i mastným voskovým olejům. Je proto bezpodmínečně nutné ponechat dřevo po pokládce tzn. před první úpravou zvětrat po dobu přibližně 8 týdnů, ideálně nechat olejování terasy z Teaku na příští rok. Po této době a pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem. 

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!! 

  teaku-javsky-nahled teak-javsky-drevena-exoticka-terasa-2-nahled teak-javsky-drevena-exoticka-terasa-3-nahled 

 

 

 

 

 

Zaslat dotaz nebo poptávku

např. foto z místa realizace
či náčrtek jak si představujete realizaci


 

Serhíj Paškévyč - kontaktujte mne | Výměna odkazů | RS2 | Admin