• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Bangkirai 25 rozměr: 25×145×2130–4890 mm. Hmotnost cca, 850–1200 kg/m3. Sražený fáze na podélných stranách palubek. jemná hrubá drážka, pochozí strana doporučuje se jemná drážka. Terasové dřevo vzduchosuché s vlhkostí cca, 20 – 25%. Bangkirai nepatří do kategorie stabilních dřevin, tudíž montáž lze provádět pouze na vruty ze shora. Vhodné vruty, nekorodující pevnostní z martenzitické ocele, vůbec nevhodné celo-nerezové. V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována nižší cena za nákup nad 15 m2.

Bangkirai 25

Cena:  2 117 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15 m2  Cena: 2 002 Kč/m2

Bangkirai 24

Rozměry: 24×145×3000–4800 mm

Profil: jemně drážkovaný / hladký
Provedení: KD, sušené provedení
Hmotnost: 900 kg na 1m3

Top kvalita třídění Premium

Cena:  1 800 Kč/m2

Cena 1m2 za nákup nad 15 m2  Cena: 1 702 Kč/m2 

Bangkirai Balau, (Shorea laevis) nebo taky je tato dřevina známa i pod jiným názvem Yellow Balau. Do Čech se dováži z vice zemi tropického pásma jako: Indie, Pákistán, Srí lanka, Barma, Thajsko, Malajsie, Indonésie. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až lehce nazelenalý vzhled, často ale ztmavne na slunci v olivově hnědou. Občas na některých palubkách objevuje světlejší běl, který neodmyslitelně patří k Bangkirai. Dřevo má vysokou odolnost proti plísni mechu a hmyzu, je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze a vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech, použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!

Bangkirai Balau lze nechat bez povrchové úpravy, zůstane terasa bez větší újmy, avšak její barva se časem mění na stříbrnošedou. V případě, že budete si přát v budoucnu terasu ošetřit olejem, tak pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem.

Ukázky realizovaných teras

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Bangkirai Yellow Balau

Ukázky realizovaných teras

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz