• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Terasa Borovice olejově-vakuová impregnace

  Hlavní činností norské společnosti Talgø MøreTre AS v současné době, je výroba dle vlastní technologie, obchodně pojmenované jako KRÁLOVSKÁ IMPREGNACE, borovicového řeziva.
  Od roku 2002 po modernizaci výrobních kapacit o ploše 12 000 m2, Talgø přišli na trh s nabídkou materiálu, v první řadě pro drsný a proměnný severský klimat. Borové dřevo po olejové úpravě, kvalitativně předči životnosti sibiřský modřin.

Výrobky z borovice nejprve tlakově impregnuji, poté vaří v bezbarvým oleji ve vakuu. Taková úprava zajišťuje, že impregnace je zapouzdřena hluboko ve vláknech dřeva, a poskytuje materiálů mimořádnou odolnost vůči přírodním vlivům.
 Povrchová úprava se provádí zvlášť a ve třech barevných odstínech Šedá, Okrová a Hnědá.  Řezné hrany se musí zatřít v průběhu montáže terasy, taktéž i kotvici vruty po dokončení, nebo v průběhu realizace.

Nároky na údržbu u královsky impregnované borovice mnohem menší, a náklady vynaložené na renovaci v pozdějších letech podstatně nižší než u neupravených druhů evropských dřevin.

Údržbový olej MøreRoyal je speciálně vyvinuty pro péči o hloubkově upravené dřevo.
Vlastností:
*  Olej obsahuje účinný fungicid, který poskytuje trvalejší ochranný účinek.
*  Olej má silný barevný pigment s maximální ÚV ochranou světlostálosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům, což prodlužuje životnost povrchové úpravy a snižuje údržbové náklady.
*  Olej MøreRoyal neloupe se a je lazurovací, což poskytuje dřevu lehce průhledný povrch.
Olejová renovace terasy, dle doporučení výrobce by měla být obnovena po cca, 6 letech od realizace  (osobně doporučuji po 5 letech, pro jistotu).

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!!

Terasové prkno Královská impregnace - Duo 28x145x3000-5000 mm, severská borovice, šedá barva

ŠEDÁ KI DUO


Terasové prkno Královská impregnace - Duo, 28x145x3000-5000 mm, severská borovice, okrová barva

OKROVÁ KI DOU


Terasové prkno Královská impregnace - Duo 28x145x3000-5000 mm, severská borovice, hnědá barva

HNĚDÁ KI DUO

Oficiálně dodávaný formát prkna:  28x145x3000-5000 mm. (skutečnost dle zkušenosti z realizace  26-28×143-146 mm)   Délky na paletě různé od 3m, do 5m. Nelze vybrat třeba dle přáni délku 4m, a taky výrobce ne dodává prkna v m2, ale v běžných metrech.
Hmotnost cca:   550 kg/ 1m3
Tlaková impregnace na bázi mědi je klasifikována podle požadavků normy ČSN EN 351-1, průnik minimálně NP5. Třída použití 3 podle ČSN EN 351-1, kvalita A podle ČSN EN 15146
Třída odolnosti / životnosti materiálu, dle výrobce by měla dosahovat u terasy 30 let, a vice, zaleží na způsobu zacházeni a budoucí údržby, proto jako podkladní hranoly je vhodné zvolit minimálně thermowood, nebo exotiku.

Cena s 21% DPH:  1 182   Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 20m2
Cena s 21% DPH:   1 065  Kč/m2

Pro soukromé bydlení lze uplatnit sníženou sazbu 12% DPH, víc rozsáhlou odpověď naleznete v poznámkách kalkulátoru teras.

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 , montáž na vruty!

Pohledová a pochozí bohužel pouze drážkovaná strana prkna. Na ukázce realizace níže, a dle přání zákazníků, byla zvolena jako pochozí hladka strana, což z hlediska údržby a budoucí renovace, je samozřejmě mnohým lepší volba. (Na této realizaci u importéra mně výjimečně nechali vybírat prkna hladkého vzhledu, za což jsem samozřejmě vděčny 😊) 

Na jedné z fotek pod pravítkem je vidět, jak projevuje efekt korýtkování prken pří extrémních teplotách, dokonce i tak kvalitně upravený materiál, reaguje na silu slunce.

Ukázky realizovaných teras

Realizace terasy: Praha západ

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz