• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Bukit

Bukit

Bukit dřevo na terasy, patřící do kategorie Dark Red Meranti.

Jedná se o dřevinu označovanou jako light Hardwood, což znamená, lehké ale zároveň tvrdé dřevo s hmotnosti cca, 550–850 kg/m3. Sražený fáze na podélných stranách.

Uměle sušený na 16–18% to zajišťuje omezenější  deformace dřeva. Montáž lze provádět na vruty ze shora.
Formát:  28x145x1830-4880 mm.

Cena:    2 180 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    2 091 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Jádrové dřevo má v čerstvém stavu barevnost dřeviny od tmavočervené až po světločervené barvy. Občas na některých palubkách objevuje světlejší běl, který neodmyslitelně patří k Bukitu. Dřevo má vysokou odolnost proti plísni mechu a hmyzu, i když není tak tvrdé jako třeba Garapa, ale má dlouhou životnost díky obsaženým látkám ve dřevě. Tyto olejnaté látky mohou být během první fáze a vystavení povětrnostním podmínkám vyplavovány deštěm. Volné přírodní látky, které se vyplavuji na povrch, Bukit neobsahuje tak velké množství, jako třeba Merbau, nebo v menší míře Bangkirai, ale i tak se musí dbát na umístěné terasy u bazénu či balkonech.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému železnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!

Ukázky realizovaných teras

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz