• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Cumaru _ Brazilský Teak, tvrdá dřevina z Jižní Ameriky

Ukázka zvětšeného příčného řezu Cumaru

Původ: Jižní Ameriky
Formát: 21x145x1800-4550 mm, délky na dotaz
Hmotnost: cca 1000 kg / 1m3
Třída odolnosti dle EN350: 2-3 vysoká
Provedení: sušené provedení KD.  Odhadovaná životnost v domácích podmínkách a aspoň jednou za dva roky renovace terasy cca, 35 let.
Profil: jemné rýhování / hladké provedení

Cena s 21% DPH:     2 561 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2
Cena s 21% DPH:     2 449 Kč/m2

Pro soukromé bydlení lze uplatnit sníženou sazbu 12% DPH, víc rozsáhlou odpověď naleznete v poznámkách kalkulátoru teras.

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Cumaru je velmi zajímavá strukturou dřevina, je tvrdá a zároveň křehká, kvůli svému hezkému vzhledu se ji taky říká Brazilský teak, a některý prkna barevně a letokruhy skutečně velmi podobné teaku.
Nepatři do kategorie stabilních dřevin, reaguje na změnu teploty a vzdušnou vlhkost, proto montáž prken na terase lze provést pouze na kvalitní pevnostní vruty ze shora. Jako i u jiných dřevin postupně dochází vlivem ÚV záření, ke zvětrávání a zešednutí, v případě, že se ponechá bez olejovaní.

Obsah přírodního barviva Cumaru obsahuje ve srovnáni třeba s Merbau, jen nepatrné množství, ale přesto může po určitou dobu vyplavovat ze dřeva, například vlivem deště ve formě tmavo-višňového mořidla. Proto je nutné pamatovat obzvlášť na instalaci terasy blízko světlého zdiva, že může dojit při deští k zabarvení omítek. A taky při instalaci terasy s přesahem dovnitř bazénu, je nutné brát v potaz, že může docházet nijakou dobu k zabarveni vody.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému železnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!

Ukázky realizovaných teras

Realizace: Dobrovice, okres Mladá Boleslav

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz