• +420 605 859 253

Dekorativní obklad Dixope,

Dekorativní obklad Dixope imitace cihla, nevyrábím cíleně, vzniká jako nutný vedlejší produkt s cílem snížení finančních nákladu pří výrobě dřevěné stabilizované dlažby. Lehčený obklad je příjemný na hmat, i na rozdíl od keramických a betonových obkladu, pří dotyku nepocítíte nepříjemný pocit chladu.
Hmotnosti pouhých cca, 7-8 kg/m2, což z něho děla ideální obklad pro třeba sádrokartonové příčky, přičemž, i pří tak male tloušťce, má poměrně vysoký termo-akumulační efekt, a obzvlášť v chladnějším období jeto velmi přínosné.
Teplotní odolnost: -50°C až +80°C. Instalace u topných těles s maximální teplotou nahřátí do +70°C.!!! (pro jistotu) Je nutno pamatovat, že jako svazující složka používá se pryskyřice, a ta je jediný hořlavý komponent v celím výrobním procesu!!!

Možné otázky: / odpovědí na ně.

Je obklad omyvatelný? –  Ano
Je Exteriérový nebo Interiérový? – Dle všech předpokladu a s ohledem na použité výrobní komponenty, měl by se hodit všude, ale ještě nemám dokončené zátěžové zkoušky, především reakce na UV záření. Dokončení zkoušek předpokládám na podzim 2024 roku. Proto pro danou chvíli, pouze interiérový obklad.
Záruka: 24 měsíců, ale životnost vzhledem k použitým komponentům, by měla být vícegenerační, zkratka, hooodně dlouhá.
Je vhodný do sprchy? – Omyvatelná dlažba je, ale o vhodnosti tohoto typu obkladu do sprchového a vanového kouta, nijak nevím, nejspíš se bude muset při instalací přidávat do spár transparentní silikon (nepřehánět, ať neleze ven) aby za dlaždičky nedostávala voda, a neusazovali se ve vaší určitě krásné koupelně, kolonie neúmyslně šlechtěných plísní?
Montáž, jaké lepidlo? – Zádní strana dlažby je pórovitá, proto lze provést lepení na klasické flexibilní lepidlo na dlažbu a obklady, nebo na jiná kontaktní lepidla na bázi disperze, ideálně před instalaci vyzkoušet na vzorku.

Rozměr imitace cihly, tloušťka x výška x délka:   4-14 x 76 x 296 mm.

Výrobek prochází zátěžovou zkouškou.

Cena s DPH   0 Kč/m²

Aktuálně skladem: 1m2

Ukázka barevných možností dekorativních obkladu Dixope

Číslo vzhledu: 1

Stránky připravuji ke zveřejnění

Dekorativní obklad Dixope,

Číslo vzhledu: 2

Stránky připravuji ke zveřejnění

dekorativní obklad Dixope

Číslo vzhledu: 3

Stránky připravuji ke zveřejnění

dekorativní obklad Dixope

Číslo vzhledu: 4

Stránky připravuji ke zveřejnění

dekorativní obklad Dixope

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz