• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Garapa 21

Garapa 21

Garapa 21
Původ: Jižní Amerika
Formát: 21x145x1800-5700 mm, hladký
Hmotnost: 800-900 kg na 1m3
Velmi pěkná kvalita třídění FAS, oboustranně hladký povrch, sušené KD, což umožňuje provedení montáže na neviditelný spoj, klipy.

Cena:    2 516 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    2 412 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Garapa 25

Garapa 25

Garapa 25
pomalu sušené dřevo ve venkovním prostředí na 20–25% a proto montáž pouze na vruty ze shora. Vhodné vruty, nekorodující pevnostní z martenzitické ocele, vůbec nevhodné celo-nerezové. Garapa 25 náchylná na průhyb, takzvaný efekt korýtkování, praskliny a trhliny, zejména na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu.

Formát:  25x145x1000-57950 mm,  pohledová strana – jemná/hrubá drážka.
Hmotnost:   900-1000 kg na 1m3

Cena:    3 258 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    3 125 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Garapa, Apuleia Leiocarpa má celosvětově skvělou pověst pro vynikající dekorativní vzhled a v neposlední řadě cena, která u této dřeviny je naprosto odpovídá kvalitě.

Ve dřevě, které je stále vystaveno venkovním klimatickým vlivům se vyskytuji trhliny, průhyb, takzvané korýtkování, praskliny a trhliny, jak v ploše, tak i na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek, drobné otvory po dřevokazném hmyzu nejsou neobvykle.

Barva této dřeviny po montáži terasy je zpočátku žluta, žlutavě červená až hnědá s různými odstíny jednotlivých palubek po poměrně rychle době ztmavne. Barevné rozdíly mezi jednotlivými kusy palubek jsou přirozené a obvyklé, nejvíc pohledově barevný rozdíl projeví po naolejování. Dřevina vlivem UV záření mění na vzduchu barvu do šedo-stříbrné.

Doba zešednutí je závislá na způsobu ošetřování, umístění terasy, vystavení dešti, sněhu v zimně a dalším povětrnostním vlivům. Dřevo Garapa se doporučuje před první povrchovou úpravou nechat min. 2–3 měsíce zvětrat a poté teprve ošetřit nátěrem, ale dle přání, ihned po pokládce se může ošetřit olejovým nátěrem, pro zachování původní barvy, akorát se musí počítat, že první nátěr nevydrží dlouho.

U Garapy je nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!!

Ukázky realizovaných teras

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz