• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

IPE

ipe

Ipe s botanickým názvem Tabebuia spp, pocházející s Jižní a Střední Ameriky, patří mezi nejkvalitnější a nejtrvalejší dřeviny na světě, se škálou barev od světle až tmavě čokoládově hnědé až po olivově světlo-hnědou barvu. Taky Ipe je velmi odolné proti hmyzu a plísním, hnilobě a mnoha druhům kyselin. Ipe rovněž patří mezí obtížně zápalné dřeviny.

Formát:  21x145x2100-5700 mm, Pochozí hladký povrch.
Hmotnost:   1000-1200 kg na 1m3
Třída odolnosti dle EN350: 1
Provedení: sušené provedení KD

Díky hustotě vláken a vysokému množství ve dřevě obsažených látek, tato dřevina spadá do kategorie stabilních materiálu a je zde možnost montáže na neviditelný spoj, klipy.

Cena:    4 478 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    4 294 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!

Ipe má vysoký obsah olejnatých látek, které zamezují dostatečnému přilnutí dokonce i mastným voskovým olejům. Je proto bezpodmínečně nutné ponechat dřevo po pokládce tzn. před první úpravou zvětrat po dobu přibližně 6 týdnů. Po této době a pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem. Volné přírodní látky, které se vyplavuji na povrch, Ipe neobsahuje tak velké množství, jako třeba Merbau, nebo v menší míře Bangkirai, proto lze bez obav montovat u světlo nabarvených fasád domu. Ovšem nutno dodat, že ve dřevě, které je stále vystaveno venkovním klimatickým vlivům se mohou vyskytovat trhliny, průhyb, takzvané korýtkování, praskliny a trhliny, zejména na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek, drobné otvory po dřevokazném hmyzu nejsou neobvykle.

Ukázky realizovaných teras

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz