• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Jatoba tvrdá a velmi odolná jihoamerická dřevina

Původ: Jižní Amerika
Formát: 21x145x2100-5700 mm
Hmotnost: cca 950 kg na 1m3
Třída odolnosti dle EN350: 2-3 velmi vysoká
Provedení: sušené provedení KD
Profil: oboustranně hladký

Cena s 21% DPH:     1 932 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2
Cena s 21% DPH:     1 854 Kč/m2

Pro soukromé bydlení lze uplatnit sníženou sazbu 12% DPH, víc rozsáhlou odpověď naleznete v poznámkách kalkulátoru teras.

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Jatoba je stabilní a tvrdá dřevina s velmi vysokou třídou hodnoceni na odolnost 2-3 dle EN350. Díky své vysoké trvanlivosti je Jatoba vhodná pro venkovní použití na terasu. Vyznačuje krásnou strukturou a kresbou letokruhů. Barva této dřeviny je zpočátku červeno-žluta s různými jinými odstíny, a jako i u jiných dřevin postupně dochází vlivem ÚV záření, ke zvětrávání a zešednutí, v případě, že se ponechá bez olejovaní.

Přírodní barvivo u Jatoba se může určitou dobu vyplavovat ze dřeva, například vlivem deště ve formě tmavo-višňového mořidla. Proto je nutné pamatovat obzvlášť na instalaci terasy blízko světlého zdiva, že může dojit při deští k zabarvení omítek. Výhoda je, že na rozdíl třeba od dřeviny Merbau, u Jatoba ten výtok je poměrně nepatrny.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému železnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!

Ukázky realizovaných teras

Realizace: Dobrovice

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz