• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Massaranduba 21

Massaranduba

Massaranduba je jednou z netvrdších dřevin světa a zároveň nejkřehčích.

Původ: Jižní Amerika
Formát: 21x145x1800-5700 mm
Hmotnost: 1100 kg na 1m3
Třída odolnosti dle EN350: 1
Provedení: sušené provedení KD, jednostranně jemné drážkovaný povrch, pochozí strana se doporučuje jemná drážka. Massaranduba velmi citelně reaguje na změnu teploty a vzdušnou vlhkost +/- 10%, proto nepatří do kategorie stabilních dřevin, tudíž montáž lze provádět pouze na vruty ze shora.

Cena:    2 651 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    2 543 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Massaranduba 25

Massaranduba 25 pomalu sušené dřevo ve venkovním prostředí na 20–25% a proto montáž pouze na vruty ze shora. Vhodné vruty, nekorodující pevnostní z martenzitické ocele, vůbec nevhodné celo-nerezové. Massaranduba 25 náchylná na průhyb, takzvaný efekt korýtkování, praskliny a trhliny, zejména na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu.

Formát:  25x145x1800-6960 mm,  pohledová strana – jemná drážka
Hmotnost:   cca, 1200 kg na 1m3

Cena:    2 983 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    2 861 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Massaranduba (Manilkara bidentata) do Čech se dováži převážně ze dvou sousedících zemi Jižní Ameriky, severovýchodní Brazílie a Francouzské Guyany. Barva této dřeviny po montáži terasy je zpočátku světlo višňová až tmavě červená a červeno-hnědá, až misty nafialovělá s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými kusy palubek jsou přirozené a obvyklé. Během několika dní až týdnů vlivem přirozené slunečné oxidace a dešťové vody (ve venkovním prostředí), mění dřevo barvu do tmavě hnědo červené. Dřevo Massaranduba ihned po pokládce se může ošetřit olejovým nátěrem, pro zachování původní barvy. Massaranduba taky lze ponechat bez povrchové úpravy, zůstane terasa bez větší újmy a vlivu na životnost, barva povrchu po čase zůstane stříbrnošedá. V případě, že po několika letech se rozhodnete naolejovat svoji terasu, tak je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem.

Massaranduba je velmi trvanlivá dřevina s dlouhou životností, díky hustotě vláken, ale zároveň jedna z mala dřevin, která velmi citelně reaguje na změnu teploty a vzdušnou vlhkost +/- 10%, proto nepatří do kategorie stabilních dřevin, tudíž montáž lze provádět pouze na vruty ze shora. Vhodné vruty, nekorodující pevnostní z martenzitické ocele, vůbec nevhodné celo-nerezové. Nutno dodat, že ve dřevě Massaranduba, které je stále vystaveno venkovním klimatickým vlivům se mohou vyskytovat trhliny, průhyb, takzvané korýtkování, praskliny a trhliny, zejména na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek, drobné otvory po dřevokazném hmyzu nejsou neobvykle. Massaranduba je specifická taky tou vlastností, že kvůli náhle změně teploty a vzdušné vlhkosti, muže občas dojit k prasknuti již namontované palubky po cele délce. Ve své praxi již mám podobnou zkušenost.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!!

Ukázky realizovaných teras

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz