• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Teak

Velmi pěkná kvalita, hladký povrch, provedení v lamelách 4-stranně hoblovaných s perem a drážkou na příčné straně a s jemně sraženými fázemi na podélných stranách. Teakové dřevo je uměle sušené na cca, 16–18% a díky tomu je zde možnost montáže okrem vrutu ze shora, taky na neviditelný spoj, klipy. Zámek na příčné straně pero/drážka, umožňuje úsporu na prořezu materiálu pří realizací, a tím celkově šetři výdaje.
Tato listnatá dřevina z čeledi železníkovitých, dorůstá výšky 9 až 11 metru, s kmenem o průměru 1–1,5 m. Pochází ze souostroví Indonésie. Na vzduchu a působením UV záření, tmavne na středně nebo tmavě hnědé. Ideální dřevina na terasu s dlouhou životností. A když se teakové dřevo ponechá bez ošetření, zůstane terasa bez větší újmy, avšak její barva se časem mění ze žlutohnědé na stříbrnošedou. Teakové dřevo má vysoký obsah olejnatých látek, které zamezují dostatečnému přilnutí dokonce i mastným voskovým olejům. Je proto bezpodmínečně nutné ponechat dřevo po pokládce tzn. před první úpravou zvětrat po dobu přibližně 8 týdnů, ideálně nechat olejování terasy z Teaku na příští rok. Po této době a pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit před olejováním odšeďovačem.

Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty, brusnému prachu a střepy z hliníků, mědi, sazi a v neposlední řadě extraktu rašelin ve květináčích, případné vytékání vody se musí zvést přes odvodňovací kanálek v podstavci pod květináčem do dilatační spáry mezi prkna – jinak hrozí oxidace dřeva a následně tvorba černých skvrn, které se obtížně odstraňuji!!!

Rozměr: 20×120 mm,
Délky 800–2200 mm, po + 10 cm.
Hustota dřeva: 610 – 690 kg/m3
Uměle sušené na: 18-20%

Cena:    3 953 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2  s DPH
Cena:    3 791 Kč/m2

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Ukázky realizovaných teras

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz