• +420 605 859 253

KALKULÁTOR TERAS

Chcete znát cenu Vaší budoucí terasy? Zde si ji můžete spočítat…

SPOČÍTAT TERASU

Červený Cedr

Terasová prkna ze Západního Červeného Cedru, pocházející z oblasti Britské Kolumbie, patří do skupiny jedinečných dřevin na světě, u které člověk i se zavázanými očima nemůže zmýlit o názvu, jelikož Western Red Cedr obsahuje obrovské množství přirozeně parfemovaných látek. Proto tento materiál velmi hojně využívá se jak pro obložení domu a montáž teras v exteriéru, tak i interiéru, nejvíc pro obložení saun a v místnostech pro aromaterapii.

Nízký stupeň objemových změn cedru a nízký stupeň kroutivosti, a taky podstatně menší náchylnost k tvorbě praskání ve srovnaní třeba se sibiřským modřínem, umožňuje zařadit Cedr mezi stabilní dřeviny, a tudíž provést montáž terasy nejenom na vruty ze shora, ale i na neviditelné klipy Dila2 ze spodu.

Díky nízké hmotnosti, je tento materiál velmi vhodný pro instalaci na balkonech a v místech kde je vyžadováno lehké materiály.

Na cedru sukatým se můžou vyskytovat dřeňové záběhy. Obsah extraktivních látek děla tuto dřevinu odolnou vůči houbám a dřevokaznému hmyzu, počet suků není limitován. Bohužel, ale taky možnost třískování i když zase ve srovnaní s již zmíněným  modřínem, zanedbatelné množství. Z důvodu právě již zmíněného třískování, je nutné po instalaci terasy provést povrchovou úpravu.

Hmotnost:   cca, 400 kg na 1m3
Třídění: se suky, STK
Provedení: sušené provedení KD, oboustranně hladký
Balení: 3 ks kusově
Formát prken: 26×190x2100-5100 mm

Cena s 21% DPH:     2 471 Kč/m2
Cena 1m2 za nákup nad 15m2
Cena s 21% DPH:     2 366 Kč/m2

Pro soukromé bydlení lze uplatnit sníženou sazbu 12% DPH, víc rozsáhlou odpověď naleznete v poznámkách kalkulátoru teras.

V kalkulátoru teras do rozpočtu zakombinována vyšší cena za m2 včetně povrchové úpravy a montáž na vruty!

Ukázky realizovaných teras

Ukázka výměny dřeva na lavičkách u hřiště. Montáž Červeného Cedru jsem prováděl v roce 2012, a vzhled materiálu v roce 2024. Za 12 let renovace povrchu byla provedena pouze 2 krát. Realizace: Stará Boleslav

Realizace: Radonice

Zaslat dotaz nebo poptávku


© Copyright bukitum.cz